45) Dünya Bilimi tarafından Sonsuz olarak tarif edilen Kozmos' un, Sonlu yani Kapalı olduğu ve Üçgen Prizmalardan meydana gelmiş Küre biçiminde olduğu BİLGİ KİTABI tarafından 1986 yılında açıklanmıştır. 2003 yılı sonlarında NASA' nın yaptığı araştırmaları değerlendiren Bilim Adamları, BİLGİ KİTABI' nın aktardığı Bu bilgilerin doğru olduğunu 17 yıl sonra teyit etmiş bulunmaktadır.

 

BİLGİ KİTABI 1986 yılı Şubat ayında yayınlanan 14.cü fasikülün 172.ci sahifesinde ATOMİK BÜTÜN' ü yani GÜRZ' ü tarif ederken aşağıdaki şekli vererek, şu açıklamayı yapmaktadır.  ( Bilgi Kitabı Fas.14-Sh.172 için tıklayınız.)

 

" Meselâ elinize bir kristal küre alın. Ve bu kürenin üstünde 7 kesit bulunsun ve şimdi söyleyeceğimiz şeyleri bu şekil üstünde düşünerek tatbik edin.

Şimdi bu kristal kürenin her bir kesitini bir üçgen prizma olarak ele alın ve hepsinin ucunu kürenin merkez odağında birleştirin. Bu küçük kristal toptan 7 tane alarak, hepsini bir kristal top içinde toplayın. İşte bu Atomik bir Bütündür."

BİLGİ KİTABI' nın yukarıdaki açıklamasından anlaşılan şudur. Uçları Küre' nin merkezinde, Tabanları Küre' nin dışında olan 7 adet Üçgen Prizma, Bir Küre teşkil edecek tarzda dizilecektir.

 

Yani solda gösterilen şekilde olan 7 adet Üçgen Prizma bir Küre teşkil edecek tarzda bir araya getirilecektir.

 

Bu şekilde 7 Üçgen Prizma bir araya getirilerek meydana getirilen 1 Küre'nin 2 Boyutlu temsili kesit resmi soldaki gibidir.

 

 

1 Atomik Bütün yani 1 Kristal Gürz ise 7 Küre'nin bir araya toplanmasından meydana gelmektedir.

 Soldaki kesit resimden görüleceği üzere 1 Atomik Bütün yani 1 Kristal Gürz, 7 Küre'den ibaret olan bir Küre'dir.

Bu Küre'yi teşkil eden 7 Küre'nin her biri de, 7 adet Üçgen Prizmadan meydana gelmektedir. İçinde bulunduğumuz Gürz'ün şekli budur.

Yani Bütün Gürz'ler ve Gürz'leri teşkil eden Küre'ler, kendi içlerinde Kapalı ve Sonludur.

BİLGİ KİTABI' nın 377.ci sahifesinde de " Her bir Kristal Gürz, öbür Kristal Gürzün Düzenini bilemez. Hiçbir Enerji birinden birine geçemez. Onlar sadece OK tâbir ettiğimiz yansıtıcıları ile DÜŞÜNCE EVRENİNİN GÜCÜ'nü birbirine ulaştırırlar. Her bir Kristal Gürz kapalı bir devredir." denmektedir. ( Bilgi Kitabı Fas.29-Sh.377 için tıklayınız.)

 

9.Ekim.2003 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanan haberde "NASA' ya ait  WMAP uydusundan gelen verileri inceleyen Bilim Adamlarının, Evrenin Sonlu yani Kapalı ve Futbol Topu şeklinde olduğunu açıkladıkları" bildirilmektedir. İlgi haber kupürü aşağıdadır.

 

 

8.Ekim.2003 tarihli "National Geographic" haberlerinde de aynı konuya yer verilerek "Bilim Adamlarının Kozmos'un kapalı ve yandaki şekilde olduğunu açıkladıkları" bildirilmektedir.
8.Ekim.2003 tarihli "National Geographic" haberlerinin detayı için tıklayınız.

 

 

 

8.Ekim.2003 tarihli "BBC News-World Edition" haberlerinde ise, Ekim sayısında bu konuya geniş yer veren Nature Dergisinin kapak resmi altında "Kozmos Futbol Topuna benziyor" başlığı ile yukarıda açıklanan Bilgiler tüm Dünya'ya duyurulmaktadır.
8.Ekim.2003 tarihli "BBC News-World Edition" haberlerini okumak için tıklayınız.

 

Not. BBC News-World Edition sayfasında belirtildiği üzere ;

 

a) İ.Ö. 428-347 yılları arasında yaşamış olan Büyük Düşünür PLATO (Eflatun) da, Kozmos' un Dodecahedron (On iki yüzlü) şeklinde olduğuna inanmaktaydı. (Yandaki şekle bakınız.)

 

b) 1452-1519 yılları arasında yaşamış olan, sadece sanat yapıtlarıyla değil çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan ve Dünyanın en büyük sanatçılarından biri olan LEONARDO DA VINCI' nin de, Kozmos'u, Bilgi Kitabı'nın açıkladığı ve Bilim Adamlarının 2003 yılında teyit ettikleri şekilde tasarlayarak çizdiği bildirilmektedir. (Vinci'nin kendi çizimi olan yandaki resme bakınız.)

 

Yukarıdaki tespitler aslında Bütün Bilgilerin her devirde İnsanlığa açık olduğunu ancak Kişilerin, Bilgi-Bilinç ve Frekanslarının yüksekliği nispetinde "Evrensel Doğrulara" yaklaşabildiklerini göstermektedir. .

 

Sonuç ;

İçinde bulunduğumuz Kozmos, yani Tüm Evreni kapsayan Uzay Boşluğu, Bugüne kadar Bilim Adamları tarafından Sonsuz ve Sınırsız bir boşluk olarak tarif edilmiştir. Oysa NASA'nın Uzaya gönderdiği Wilkinson Mikrowave Anisotrophy (WMAP) isimli uydudan gelen ve diğer çeşitli uydulardan alınan Bilgilerin değerlendirilmesi sonucunda Bilim Adamları 2003 yılının Ekim ayında, Kozmos'un Sınırlı ve Sonlu yani Kapalı olduğunu, Şeklinin de Beşgenlerden müteşekkil Küre (Futbol Topu) biçiminde olduğunu açıklamışlardır.

BİLGİ KİTABI ise içinde bulunduğumuz Kozmos'un Kapalı ve Sonlu olduğunu, Üçgen Prizmalardan meydana gelen Küre şeklinde olduğunu 17 yıl önceden, 1986 yılında yayınladığı 14 nolu fasikülde açıklamış bulunmaktadır.

Dünya Biliminin tespit ettiği, Sınırlı ve Kapalı Küre halindeki Kozmos, Dünyamızın, Güneş Sistemimizin, Samanyolu Galaksimizin ve milyarlarca Galaksinin de içinde yer aldığı (Gözleyebildiğimiz) Küre'dir. BİLGİ KİTABI, Üçgen Prizmalardan meydana gelen Bu Sınırlı ve Kapalı Küre'lerden 7 tanesinin bir arada bulunduğunu ve Bu Bütüne de "Gürz" dendiğini bildirmektedir.

Yani içinde bulunduğumuz Gürz'de, Bilim Adamlarımızın keşfedecekleri 6 ayrı Küre (6 ayrı Kozmos) daha bulunmaktadır. Ancak şu anda her Küre (Her Kozmos) kendi içinde Kapalı bir Sistemdir.

Küre dışına çıkabilmek, Teknolojik Boyutun yardımlarıyla olabilmektedir. Teknolojik Boyutun yardımları da, İnsanlığın ulaştığı Bilgi, Bilinç ve Frekans yüksekliği nispetinde alınmaktadır.

Dolayısıyla Bu yardımları alabilmek için önce Kendimizin, sonra içinde bulunduğumuz Toplumun Bilgi, Bilinç ve Frekansının yükseltilmesi lazımdır. Bunun içinde Ferden ve Toplum olarak, devamlı gayret ve çalışma içinde olmamız gerekmektedir.


Yazım tarihi : 15.10.2003

buzkom@gmail.com

 

Ziyaretçi Sayısı : web statistics